... tábor sme organizovali v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Rača a Ministerstvom vnútra SR. Veľké poďakovanie za spoluprácu pri organizovaní a realizácii táborových aktivít patrí hovorcovi Ministerstva vnútra SR Petarovi Lazarovovi. Veľké poďakovanie za ústretovosť taktiež patrí aj Štefanovi Hamranovi veliteľovi elitnej jednotky Lynx Commando a pánovi Zdenovi Koreňovi z výcvikového strediska v Moravskom sv. Jáne. Vďaka týmto ľudom sa nám podarilo pre deti zorganizovať množstvo zážitkov a stretnutí so zaujímavými ľuďmi. Vďaka ústretovosti veliteľa elitnej jednotky, hovorcu Ministerstva vnútra SR a šéfa výcvikového strediska v Moravskom sv. Jáne sa deti dozvedeli množstvo zaujímavostí zo sveta zásahových jednotiek. Počas konania denného letného tábora “Malí pátrači” sme v rámci programu absolvovali niekoľko zaujímavých autobusových výletov so Saturtransport a stretli sa so zaujímavými ľuďmi a povolaniami. V prvý deň tábora dostali deti po úvodom zoznámení táborové tričká a spoločne si vyrobili táborové logo. V utorok sme prijali pozvanie Michala Romanca - predsedu miestneho klubu pozemného hokeja KPH Rača, kde si pre nás pripravili pekný program, plné súťaží o atraktívne ceny. V stredu sme sa vybrali na výlet za komisárom Rexom klimatizovaným autobusom do Moravského sv. Jána do kynologického výcvikového strediska a poobede nás prišiel pozrieť a porozprávať sa s nami aj hlavný protagonista seriálu “komisár Rex” - Juraj Bača, s ktorým sme si urobili spoločné táborové foto. Vo štvrtok sme absolvovali výlet do výcvikového strediska elitnej jednotky, kde sme sa zoznámili so špeciálnymi jednotkami polície. Táborové aktivity sme zakončili na kúpalisku v Amfiteátri, kde sme okrem hier a kúpania hľadali aj indície k táborovému pokladu. O naše brušká sa nám výborne staral hotel Barónka a bufet na kúpalisku.