Besedy pre seniorov

Milí priatelia, určite sú vám dobré známe praktiky istého druhu predajcov "Šmejdov" a im podobných ľudí, ktorí zneužívajú dôveru starších ľudí. Lákajú ich na rôzne odmeny, darčeky zdarma, výlety či obedy. Ich  jediným cieľom je však na neslávne známych predvádzacích akciách donútiť predovšetkým dôverčivých dôchodcov na nákup predraženého tovaru. Ich cieľom je donútiť ich kúpiť predražený tovar.

Jedným z preventívnych opatrení je aj budovanie povedomia o týchto podvodníkoch. Preto pre našich seniorov pripravujeme besedu s odborníkmi v spolupráci s odborom prevencie kriminality MV SR a mestskou časťou, kde sa dozvedia viac o ich praktikách a ako sa pred nimi chrániť.

Termín: 6. júna 2018, streda, Kultúrne zariadenie Baničova o 15,00 hod., senior klub

Všetvi ste srdečne vítaní

Vzhľadom na vysoko aktuálny problém a množiace sa počty oklamaných ľudí pripravilo MV SR aj niekoľko rád, ktoré pomôžu seniorom nestať sa obeťou manipulácie obchodníkov. Viac v prílohe LETÁK /PDF, 277 KB/.(PDF, 286 kB)