Mlí priatelia, aj tento rok sme sa prihlásili do ďalšieho ročníka dobrovoľníckych aktivít  "Naše Mesto" a budeme radi ak aj vy priložíte ruku k dielu a pridáte sa k stovke nadšencov, ktorí pôjdu 9. júna zlepšovať miesta v našej mestskej časti.

Dobrovoľníctvo vám otvorí nové obzory a pomôže spoznať zaujímavé projekty vo vašom okolí. Či už je to čistenie prírody, skrášľovanie verejného priestranstva alebo pomoc pamiatkam, pre každého sa niečo nájde.

Prihlasovanie na aktivity je pre verejnosť otvorené od dnes, 24. mája, do utorka 28. mája, do 18:00 hod.

Ako sa prihlásiť na dobrovoľnícku aktivitu?

Vyberte si z voľných (to značí ešte nenaplnených) aktivít nižšie. Na vybranú aktivitu sa prihlásite vyplnením jednoduchého formulára kliknutím naň. Účasť na dobrovoľníckych aktivitách je bezplatná. Dobrovoľníkov prosíme, aby si na aktivitu priniesli aj vlastné náradie a pracovné tričko, keďže tričká Naše Mesto poskytujeme len firemným dobrovoľníkom s cieľom znížiť dopad podujatia na životné prostredie.

V rámci vajnor máme naplánovaných niekoľko zaujímavých aktivít, z ktorých si aj vy môžete vybrať. Už teraz sa na vás tešíme.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať: 0905 418 507

Revitalizácia prašnej Tomanovej - zier odpadkov v lokalite Prašná Tomanova - v časti od Kúkoľovej po ul. Na Jarku, strihanie náletovej zelene popri poľnej cestičke a odstránenie buriny.

Aktivity na detskom ihrisku Šikovské - natieranie ochranného náteru na drevený plot, odstraňovanie buriny na ihrisku a v jeho okolí, strihanie a úprava zelene kríky popri vstupnej cestičke a odstraňovanie náletových krov z miesta, kde plánujeme vybudovať studňu na polievanie zelene.

Sadenie zelene na detskom ihrisku Šinkovské - sadenie zelene na detskom ihrisku Šinkovské. Popri plote dosadíme okrasné kríky a pri hojdačke urobíme zátišie z rôznych druhov tráv. Na zvyšku plochy ihriska vysadíme rôzne druhy trávy s lúčnymi kvetmi.

Komunitná záhrada - oplotenie - práce budú prebiehať v komunitnej záhrade, ktorá sa nachádza za Klubovňou. V rámci prác plánujeme presunutie existujúceho oplotenia pozostávajúceho z kovových stĺpikov a pletiva z kari rohoží. Následne úchytmi pripevnia k stĺpikom pletivá z kari rohoží. Na záver sa upevnia tieniace plachty.

Komunitná záhrada - vytvorenie vyvýšených záhonov - práce budú prebiehať v komunitnej záhrade, ktorá sa nachádza za Klubovňou. Dobrovoľníci zmontujú z paliet vyvýšené záhony, vystelú ich textíliou a pripravia na sadenie zelene.

Komunitná záhrada - natieranie oplotenia - Práce budú prebiehať v komunitnej záhrade, ktorá sa nachádza za Klubovňou. Dobrovoľníci vymaľujú stenu exteriérovou farbou (časť plota, ktorý tvorí jednu časť oplotenia komunitnej záhrady).

Komunitná záhrada - sadenie zelene - zútulníme priestory Komunitnej záhrady patriacej ku Klubovni Klubu rodičov a detí Vajnory vysadením ovocných stromov do pripravených vyvýšených záhonov ovocné stromy a popri plote dosadíme rôzne druhy okrasných a jedlých krov. Dobrovoľníci vyplnia vyvýšené záhony zeminou a zasadia stromy. Na zvyšené kríky a okrasnú zeleň vyhĺbia jamy popri plote v časti zelenej plochy a vysadia zeleň.