Pokiaľ sa rozhodnete podporiť nás, tlačivo pre VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby nájdete tu

Ako postupovať pri podávaní žiadosti pri podávaní 2% daní? / Zamestnanci:

1. U zamestnávateľa pri podpisovaní žiadosti o ročné zúčtovanie dane sa označí krížikom v časti VI. ŽIADOSŤ O VYSTAVENIE POTVRDENIA o zaplatení dane na účely § 50 zákona súhlas s vystavením potvrdenia.
2. Od zamestnávateľa si vyžiadate Potvrdenie o zaplatení dane.
3. Vytlačíte a vyplníte (1.diel tlačiva) Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane podľa údajov, nachádzajúcich sa na Potvrdeníod zamestnávateľa, a to:
    01: rodné číslo
    03-04: meno a priezvisko
    06-10: adresa pobytu, štát sa uvedie – SR
    12: výška zaplatenej dane – z potvrdenia zamestnávateľa, riadok č.23
    13: vypočíta sumu 2% zo sumy z riadku nad ním (č.12) zaokrúhlená na centy , smerom nadol (napr. suma 10,24 € sa zaokrúhli na 10,20 €, suma 10,28 € sa zaokrúhli na 10,25 € )
    14: dátum zaplatenia dane - z potvrdenia zamestnávateľa, riadok č.25. V prípade, že tam dátum nie je uvedený, píše sa dátum – 31.3.2018
4. Na spodku tlačiva vypísať dátum a podpis.
5. Vyplnené tlačivo vyhlásenia sa pripne ku potvrdeniu a odovzdáte buď osobne Ivanovi Kulovi najneskôr do 15.4.2018, alebo ho odovzdáte do podateľne akéhokoľvek daňového úradu – najneskôr 30.4.2018
Kto podáva daňové priznanie sám, nie prostredníctvom zamestnávateľa, si vytlačí Potvrdenie o zaplatení dane (2.diel tlačiva) a vyplní ho podľa predlohy.

Údaje poberateľa 2% daní:

IČO: 4 2 2 6 5 0 8 8
Právna forma: Občianske združenie