Z poznávacieho denného letného tábora "Poznaj svoje mesto"

V rámci tábora sme pre deti pripravili bohatý program, ktorý bol v doobedňajších hodinách zameraný na výlety po okolí a poznávacie aktivity a poobedia patrili vedomostným kvízom a tvorivým činnostiam. Veľké poďakovanie patrí mestským častiam Bratislava Rača a Vajnory a jej poslancom za podporu, vďaka ktorej sme si mohli uvedené aktivity dovoliť zrealizovať.  V prvý deň tábora dostalo od nás každé dieťa táborové tričko, zoznámili sme sa a vybrali sme sa s miestnym vinohradníkom a vinárom Milošom Máťušom na výlet do račianskych vinohradov na traktorovej vlečke, navštívili sme Genofond Frankovky modrej a jej račiansky poklad, zažili sme oberačku vo vinohradoch  s miestnym vinohradníkom Františkom Krajčirovičom a po obede sme si ho aj sami vylisovali na šťavu, ktorá nám veľmi chutila. V utorok sme sa potúlali po okolí a zúčastnili sa exkurzie v najväčšom podniku v Rači - Slovenskej grafii, kde sme sa dozvedeli ako sa vyrábajú rôzne časopisy, noviny a knihy. Po obede sme si zašantili v Obecnej záhrade, kam za nami prišiel na besedu aj starosta Rače - Peter Pilinský. Streda patrila výletom za bunkrami, kam sme sa vydali klimatizovaným autobusom v spolupráci so Zeus Travel. V sprievode vyslúžilého štábneho kapitána Horského sme sa ponorili do histórie obliehania Bratislavy a poobedie sme sa venovali výrobe magnetiek. V predposledný deň tábora sme navštívili železničné múzeum na Východnom, kde sme sa v sprievode Michala Tunegu dozvedeli množstvo zaujímavostí z historického sveta železníc a parných rušňov. Piatok sa niesol v znamení Bratislavy a jej historických pamiatok. Prišiel po nás vláčik Blaváčik s pani sprievodkyňou, ktorý nás odviezol do mesta a previezol sa spolu s nami po pamiatkach. Po obede sme sa venovali vytúženému hľadaniu pokladu, kde si každé dieťa našlo niečo na pamiatku. Tábor sme zakončili posedením s rodičmi pri kávičke a koláči v Amfiteátri v Rači. Po celú dobu sa o naše brušká starala reštaurácia hotela Barónka.