Kontaktujte nás: 0905 418 507 | klubrodicov.vajnory@gmail.com

Vitajte na stránke Klubu rodičov a detí - Vajnory

Podporte nás v našich aktivitách...

Denné tábory 2018   

V lete počas prázdnin budeme vďaka podpore mestskej časti Bratislava - Rača a mestskej časti Bratislava - Vajnory organizovať viacero turnusov denných letných táborov pre deti vo veku od 6 do 10 rokov. Tábory sú zamerané ako na športové aktivity, tak i tvorivé činnosti a organizujeme ich na podporu rodín s malými deťmi, aby deti počas prázdnin mali zabezpečené zmysluplné aktivity a nesedeli doma pri počítačoch, alebo sa bezcielne netúlali. O deti sa po celú dobu budú starať naši skúsení animátori. K už stabilným činnostiam zameraným na športové aktivity, tvorivosť a kreativitu sme tento rok doplnili odborné prednášky so zameraním na toleranciu, pomoc druhým a bezpečnosť. V rámci táborov majú deti zabezpečenú desiatu, obed, olovrant a pitný režim. Ako sa stalo dobrým zvykom, deti dostanú na pamiatku obľúbené táborové tričko a v posledný deň tábora máme pre deti pripravenú bohatú tombolu. 

Ako bonus organizujeme pre deti a ich rodičov spoločnú grilovačku :)

PRIHLÁŠKY NA TÁBOR 

 Športový tábor:

Počas športového tábora sa môžu deti tešiť na dni plné všakovakých športových disciplín (volejbal, futbal, hokej, stolný tenis, plávanie, ...) pod vedením skúsených športových trénerov. Čaká ich stretnutie so známou osobnosťou zo sveta športu spojené s besedou a autogramiádou, dni strávené na kúpalisku, zasúťažia si a vyvrcholením bude olympiáda. V rámci tábora robíme aj jednodňový výlet  klimatizovaným autobusom do sveta hier, kde sa deti do sýtosti vyšantia a vyskáču v klimatizovaných priestoroch hangairu. Tábor zakončujeme hľadaním táborového pokladu, kde si každé dieťa vyberie niečo na pamiatku.

 Malí pátrači:

V rámci tábora budú deti pátrať po stratenom poklade pod vedením animátorov a za pomoci špeciálnych zvieracích detektívov. Počas tábora sa naučia množstvo zaujímavých pátracích techník a trikov, ktoré im dopomôžu k vylúšteniu indícií a nájdeniu strateného pokladu. Počas dní strávených v tábore sa môžu deti tešiť aj na viacero výletov klimatizovaným autobusom, v rámci ktorých navštívia záchranné zložky, zoznámia sa s prácou polície a ich zvieracích pomocníkov a navštívia aj špeciálne cvičisko so zaujímavými prístrojmi. Novinkou je aj odborná prednáška so zameraním na toleranciu, pomoc druhým a bezpečnosť. Počas výletu sa stretnú aj s komisárom REXom. 

 Rozprávkový:

Témou tábora je rozprávka Zootopia. Deti budú počas dní plných zábavy plniť rôzne pohybové a zanlostné úlohy, hrať pamäťové hry, lúštiť indície, vyrábať všakovaké výrobky a hľadať stratené zvieratká. Keď nájdu zvieratká, nájdu aj táborový poklad. Počas tábora absolvujeme výlet sveta hier, kde sa deti do sýtosti vyšantia na skákadlách a šmykľavkách. V rámci denných aktivít navštívime aj zvieratká na neďalekom družstve a zúčastníme sa aj besedy so známou osobnosťou zo sveta športu. Po celú dobu sa budú deti zapájať do rôznych súťaží, za ktoré budú získavať body, ktoré si na záver vymenia za poklad.

 Poznaj svoje mesto:

Počas tábora sa deti hravou formou dozvedia množstvo zaujímavostí o Bratislave a jej okolí, s prepojením na históriu, historické pamiatky, typické bratislavské produkty a naučíme sa maľovať ornamenty. V rámci výletu podnikneme výlet špeciálnym vláčikom po historických pamiatkach v centre mesta a ukážeme si zaujímavé miesta. V Rači  navštívime vinohrady, zvieraciu farmu, vlastnoručne si vylisujeme čerstvú hroznovú šťavu, ukážeme si ako sa vyrábajú časopisy a suveníry a na záver čaká na detičky bohatá tombola. 

Termíny táborov pre rok 2018 sú naplánované na:

  • 23.-27.júla 2018, Rača - športový
  • 30.júla - 03.augusta 2018, Rača - malí pátrači
  • 6.-10.augusta 2018, Vajnory - rozprávkový
  • 13.-17.augusta 2018, Rača - poznaj svoje mesto

Z minuloročných skúseností predpokladáme účasť viac ako 150 detí, preto si ich prihásenie nenechávajte na posledú chvíľu.

2022_DENNÝ LETNÝ TÁBOR VO VAJNOROCH

Milí rodičia, v auguste sme zorganizovali ďalší z našich denných letných táborov, ktoré organizuje náš Klub rodičov a detí Vajnory už 10 rokov - pre deti vo veku od 6 do 10 rokov.

Tentokrát sa tábor konal v nových priestoroch Klubovne - v Parku pod lipami. Ako býva dobrým zvykom, deti boli opäť úžasné :)

V rámci programu sa deti zapojili do vedomostných kvízov, tvorivých dielní a zahrali si zabudnuté spoločenské hry. Veľkú radosť im urobila aj návšteva vajnorského Hangairu,  Kid's housu, či rybačka v račianskom rybníku. Nechýbalo ani veľmi obľúbené hľadanie táborového pokladu, z ktorého si na pamiatku odniesli domov pekné ceny.  

 

Zobraziť